نازک – لاغر زندگی ممنوع انتقام اسیدپاشی

نازک – لاغر: زندگی ممنوع انتقام اسیدپاشی اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار اجتماعی امضای من جعل شده است است/ ثابت کنید من پولی گرفتم ، ادعای متهم ردیف سوم پرونده فساد نفتی

متهم ردیف سوم پرونده فساد نفتی مدعی شد که امضای وی در قراردادهای منعقد شده است با زنجانی جعل شده است است. 

امضای من جعل شده است است/ ثابت کنید من پولی گرفتم ، ادعای متهم ردیف سوم پرونده فساد نفتی

ادعای متهم ردیف سوم پرونده فساد نفتی: امضای من جعل شده است است/ ثابت کنید من پولی گرفتم

عبارات مهم : ترجمه

متهم ردیف سوم پرونده فساد نفتی مدعی شد که امضای وی در قراردادهای منعقد شده است با زنجانی جعل شده است هست.

به گزارش مهر، نهمین جلسه پیگیری به اتهامات دو نفر از همدستان بابک زنجانی صبحگاه امروز ۱۶ مردادماه در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب (شعبه هم عرض) به ریاست قاضی مقیسه شروع شد.

امضای من جعل شده است است/ ثابت کنید من پولی گرفتم ، ادعای متهم ردیف سوم پرونده فساد نفتی

درابتدای جلسه، قاضی مقیسه خطاب به فلاح هروی گفت: تلاش کنید حاشیه نروید و در عنوان صحبت کنید و با صحبت های خود وقت دادگاه را نگیرید.

فلاح هروی بعد از حضور در جایگاه متهم خطاب به دادگاه اظهارداشت: ادعا شده است است که بنده در تأسیس و راه اندازی بانک FIIB نقش داشته ام در حالی که این بانک قبل از آشنایی من با بابک زنجانی در حال راه اندازی بوده است بنا براین هیچ گاه نه فروشندگان بانک را می شناختم و نه در امور اجرایی و راه اندازی آن نقشی داشتم.

متهم ردیف سوم پرونده فساد نفتی مدعی شد که امضای وی در قراردادهای منعقد شده است با زنجانی جعل شده است است. 

کیفرخواست غلط ترجمه ای دارد

وی با اشاره به بیانات بابک زنجانی در حین بازپرسی اظهارداشت: بابک زنجانی راجع به نقش من در جلد ۱۶ پرونده اظهاراتی داشته و بیان کرده که بنده فقط همراه زنجانی بوده ام و نقش عملیاتی نداشته ام. من براساس ادله نماینده دادستان در جلسه قبل پاسخ می دهم، ایشان برگه ای نشان دادند مبنی بر اینکه بنده سهامدار بانک FIIB هستم و از کلمه دایرکتور ترجمه سهام دار استفاده کرده اند و این د رحالی است که دایرکتور می تواند سهام دار باشد، ولی در اینجا منظور عضو هیئت مدیره است بنابراین ترجمه غلط کرده اند و آن نامه ادله غیرواقع است.

قاضی مقیسه گفت: بابک زنجانی اقرار کرده که شما از بدو تأسیس بانک FIIB همراهش بوده اید و در وقت همکاری بانک ملت جزء هیئت مدیره پوششی بوده اید و در تمامی مجموعه هلدینگ با ایشان همراهی می کردید و قرار بود از سود حاصله، ۲ درصد نفع ببرید و این موارد در رأی دیوان عالی نیز تأیید شده است هست؛ ولی شما در حال حاضر درست علی رغم این موارد صحبت می کنید.

امضای من جعل شده است است/ ثابت کنید من پولی گرفتم ، ادعای متهم ردیف سوم پرونده فساد نفتی

رئیس دادگاه با اشاره به تخصیص داده شده است ۵ میلیون یورو از محل فروش FIIB به فلاح هروی،گفت: در جلد ۱۳ و صفحه ۳۵۰ پرونده موجود است و این اقرار خود شماست بنابراین بگویید که شما چه کاره بوده اید که این ۵ میلیون یورو را به شما داده اند؟ امضای فروش سهام بانک FIIB به بانک ملت و اقدام مؤثر در استرداد آن و کسب درآمد در پرونده موجود است و خود شما در جلد ۶۹ صفحه ۲۵۸ اقرار کرده اید که در این زمینه دو سفر به مالزی داشته اید و تشکیل جلسات یکسان در مورد بانک FIIB با حضور شخص شما بوده هست؛ بنابراین هم اقرار و هم امضا کرده اید بعد در حال حاضر چه چیزی را انکار می کنید؟

ثابت کنید من پولی گرفتم

متهم ردیف سوم پرونده فساد نفتی مدعی شد که امضای وی در قراردادهای منعقد شده است با زنجانی جعل شده است است. 

فلاح هروی پاسخ داد: آن مواردی را که خودم نوشتم قبول دارم من با سند و مدرک صحبت می کنم اگر شما توانستید ثابت کنید که ۵ میلیون یورو را من گرفته ام.

نجفی نماینده دادستان گفت: در حساب شما درج شده است است که تهاتر شده است هست، شما اعلام می کنید که دایرکتور چیز دیگری ترجمه شده است هست. اولاً ما ترجمه نکردیم که بخواهیم ترجمه غلط کنیم ما اعتقاد داریم که شما سهام دار بوده اید، نه شما و نه بابک زنجانی شرایط بانکداری در مالزی را نداشته هست، شما عضو هیئت مدیره پوششی بوده اید، اینکه در حال حاضر این سهام به نام ارزش بانک یا کنت بانک شد به این علت بود که شما به عنوان یک ایرانی نمی توانستید در مالزی بانکدار باشید.

امضای من جعل شده است است/ ثابت کنید من پولی گرفتم ، ادعای متهم ردیف سوم پرونده فساد نفتی

فلاح هروی پاسخ داد: هیچ مستندی وجود ندارد که نشان دهد من هیئت مدیره آنجا بوده ام شرایط عضویت در هیئت مدیره بانک مالزی داشتن تابعیت و اقامت و رزومه بانکی است که من هیچ کدام را نداشتم و مسئولیت امنیت سوئیس ارزش بانک نبوده ام.

قاضی مقیسه گفت: در این زمینه اقاریر شخص شما در جلد ۳۰ صفحه ۶۰ پرونده وجود دارد، ولی مدام عضویت در هیئت مدیره را نفی می کنید. شما اقرار کردید (چون عضو هیئت مدیره گروه بودم حضور من جهت دیگران چشمگیر بود و مرتب جناب زنجانی جهت اینکه به طرف های برابر بفهماند که تنها نیست و یک تشکیلات دنبال این کار است من را علم می کرد) بنابراین هنگامی که می گویم که تشکیلات شرکت یافته جهت غارت بیت المال وجود داشته است به این علت هست، چون شما ۳۰ سال در وزارت اطلاعات بودید و هرجا می رفتید شما را به عنوان فلاح وزارت اطلاعات می شناختند و بابک زنجانی هرجا می رفت شما را همراه خود می برد.

قاضی مقیسه خطاب به متهم گفت: آیا اقاریری را که خواندم قبول دارید؟

فلاح هروی پاسخ داد:بله قبول دارم و با صداقت بیان کردم، ولی آیا یک برداشت غلط را در جای دیگر تأمین می دهید؟

قاضی مقیسه گفت: اگر اقاریر خود را قبول دارید آیا در برابر دادگاه و رسانه ها انکار می کنید؟

متهم ردیف سوم: امضای من جعل شده است است

متهم ردیف سوم پرونده پاسخ داد: امضای من جعل شده است است.

قاضی مقیسه گفت: هیچ امضای جعلی ای وجود ندارد که بابک زنجانی بدون اطلاع شما آن را اسکن کرده باشد. اگر جعلی بوده آیا شکایت نکرده اید؟

فلاح هروی پاسخ داد: در تاریخ ۹۶/۲/۹ هنگامی که متوجه شدم شکایت کردم.

واژه های کلیدی: ترجمه | پرونده | دادگاه | بابک زنجانی | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs